Beyond the shell...

Poznaj technologię budowy domów łukowych

Powierzchnie i wysokość domu łukowego można dobrać w zależności od potrzeb. Domy łukowe charakteryzuje wysoka trwałość porównywalna z domami murowanymi. Natomiast jakość izolacji termicznej wykracza poza możliwości zwykłych domów! Domy łukowe mogą służyć jako całoroczne domy jednorodzinne, domki letniskowe a także za domki bez pozwolenia gdy ich powierzchnia nie przekracza 35m2.

Ekologia i ekonomia

Zalety stalowych domów łukowych

Powierzchnia domu

Dopasowana do potrzeb od 35 do 296m2

Szybka budowa

Budowa pokrycia dachowego domku o pow. 35m2 trwa 7 dni.

Świetna izolacja

Domy łukowe sprawdzają się idealnie zarówno jako domy całoroczne jak i letniskowe.

25 lat gwarancji

Powłoka antykorozyjna aluminiowo-cynkowa

Domy Ovoville, charakteryzuje łukowy kształt, który niesie za sobą mnóstwo korzyści. Stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury łuku jest mniejszy niż w innych bryłach. Minimalizujemy również narożniki, załamania, przegrody oraz mostki termiczne gdzie zwykle dochodzi do największych strat ciepła. Przekrycie łukowe budujemy z dwóch warstw blachy pomiędzy, którą znajduje się warstwa izolacji. To wszystko sprawia, że nasze domy są energooszczędne. Dodatkową izolacją termiczną jest również zielona roślinność dachowa, która zmniejsza nagrzewanie się połaci dachu o ok 30℃

Samonośne, stalowe elementy łukowe

Jak budujemy?

W kilku słowach: szybko, ale na długie lata. System, który zaadoptowaliśmy do tego celu jest chyba najlepiej przetestowanym i sprawdzonym przez samą Armię Stanów Zjednoczonych. Od kilku dziesięcioleci sprawdzany jest w ekstremalnie trudnych warunkach klimatycznych i środowiskowych poczynając od Arktycznych bezkresów, a kończąc na gorących piaskach Afryki. Mobilne maszyny profilujące przęsła łukowe ze stali w kręgach transportowane były samolotami w każdy zakątek globu, by móc w błyskawicznym tempie prefabrykować łukowe, stalowe, samonośne obiekty.

Reduce - Reuse – Recycle!

Z czego budujemy?

Z czego budujemy? Głównie ze stali! Dlaczego nie z drewna? Jeden 150 letni buk to ledwie kilka m3 surowca-drewna, ale to również i przede wszystkim, potężna fabryka tlenu dla nas wszystkich. Aby zrównoważyć bilans tlenowy należałoby w miejsce jednego ściętego, dorosłego buka posadzić 1500 jego sadzonek. Pamiętaj! Najcenniejsze lasy Teak’owe w ich dorosłej kilkusetletniej postaci już praktycznie zniknęły z naszej planety!

Dlaczego budujemy głównie ze stali? Bo jest to materiał w 100 proc recyklingowalny, niezwykle trwały, niewymagający konserwacji, stabilny i bezpieczny. W naszych realizacjach oczywiście znajdziecie elementy drewniane, ale tylko tam, gdzie ich użycie jest uzasadnione jakością i walorami użytkowo-estetycznymi. Może to być stolarka okienna, elementy elewacyjne jak i detale wnętrza.

Energooszczędność

Ekodom łukowy

Bezkonkurencyjny stosunek powierzchni ścian zewnętrznych do kubatury domu łukowego, to parametr kluczowy przy projektowaniu domów ultraoszczędnych energetycznie. A takimi są wszystkie nasze budynki. Przegroda, którą tworzą dwie warstwy 1mm stali konstrukcyjnej, pomiędzy którymi zainstalowaliśmy materiały izolacyjne polskiej firmy Selena jest niezwykle szczelna i "ciepła". Do ogrzewania w okresie zimowym użyliśmy ekonomicznych mat emitujących podczerwień RS Infrared, zaś dodatkowa warstwa roślinności dachowej pochodząca od eksperta w tej dziedzinie - firmy Xeroflor da nam skuteczny, darmowy oręż przeciwko nagrzewaniu się wnętrza letnią porą. Przepłacanie jest passe!

Jednolita struktura bez łączeń

Prefabrykowane elementy łukowe

Posiadamy mobilne maszyny profilujące, które na miejscu budowy prefabrykują elementy łukowe ze stali konstrukcyjnej w kręgach S320GD o grubości 1mm. Każdy z łukowych elementów powstaje z jednego, ciągłego odcinka materiału. Dzięki temu możemy uzyskać jednolitą strukturę, bez łączeń, na całej rozpiętości obiektu. Domy budowane są z podwójnej warstwy stali, pomiędzy którą znajduje się przestrzeń wypełniona izolacją. Każde z przęseł łukowych łączone jest z kolejnym za pomocą automatycznych falcownic. Połączenie "na rąbek" gwarantuje absolutną bezobsługowość i szczelność konstrukcji naszych domów łukowych. Buduj mądrze i na długie lata!

Pamiętaj!

Dom łukowy możesz okryć warstwą prawdziwej roślinności

Pamiętaj! budując z nami swój łukowy możesz okryć go warstwą prawdziwej roślinności produkującej tlen, oczyszczającej powietrze, tłumiącej hałas i izolującej od zmiennych warunków pogodowych. Rozpoczynając budowę pożyczasz od Ziemi skrawek jej powierzchni przeznaczony pod realizację budynku, ale już za kilkanaście dni zwracasz jej ponad 150 proc tego, co pożyczyłeś. Pole powierzchni łukowego dachu jest większe od pola powierzchni rzutu domu. Magia łuku! Ziemi nie da się rozciągnąć, ale można ją wygiąć.