Nowoczesny ekodom

Ekologia


Do budowy domu używamy materiałów podlegających recyklingowi. Głównie jest to stal konstrukcyjna z 25 letnią gwarancją na antykorozyjną powłokę aluminiowo-cynkową. Cwierć wieku bezobsługowej eksploatacji konstrukcji, ćwierć wieku wolności od konieczności stosowania materiałów ściernych, rozpuszczalników i lakierów stosowanych do corocznej konserwacji wnętrz i elewacji standardowych budynków. Szanuj swój czas!

Budując nasz mini dom zaciągasz krótkoterminowy kredyt u matki ziemi w postaci 35m2 gruntu na okres około 7 dni (czas budowy domu).

Po tym czasie spłacasz zobowiązanie oddając 50m2 powierzchni biologicznie czynnej w postaci łukowego dachu porośniętego warstwą, żywych, zielonych, pordukujących tlen, tłumiących hałas i oczyszczających powietrze rozchodników (Sedum). To się opłaca!

W szkieletach konstrukcyjnych naszych domów nie znajdziesz drewna, skutecznie je zastąpiliśmy ultrawytrzymałymi konstrukcjami stalowymi firmy Staldom. Jednym z niewielu elementów drewnianych w naszych realizacjach jest najwyższej jakości stolarka okienna i drzwiowa firmy "Potoczny okna i drzwi drewniane" oraz elewacje frontowe i tarasy. Marzymy o tym by nasze lasy w mniejszym stopniu wykorzystywane były jako miejsca do pozyskiwania surowca-drewna, ale przede wszystkim jako miejsca, dzięki którym jeszcze udaje nam się napełniać płuca niezbędnym dla naszej egzystencji tlenem. Dzięki temu wciąż żyjesz!

Nie tylko estetyka

Dach pokryty warstwą prawdziwej roślinności

Zielony dach niesie za sobą również wiele innych korzyści nie licząc tej estetycznej. Dwucentymetrowa warstwa zieleni jest w stanie zatrzymać około 50-60% wód opadowych. Dach domu Ovoville o powierzchni 35m2 w ciągu roku produkuje tlen dla 35 osób. Ponad to może pochłonąć aż 10-20% pyłów i gazów z powietrza. Jest także niezwykle skuteczny w redukcji hałasu poprzez odbicie i częściowe pochłanianie dźwięków, średnio o około 20-30dB.

 
Przepłacanie jest passe!

Ekonomia


Bezkonkurencyjny stosunek powierzchni ścian zewnętrznych do kubatury domu łukowego, to parametr kluczowy przy projektowaniu domów ultraoszczędnych energetycznie. A takimi są wszystkie nasze budynki. Przegroda, którą tworzą dwie warstwy 1mm stali konstrukcyjnej, pomiędzy którymi zainstalowaliśmy materiały izolacyjne jest niezwykle szczelna i "ciepła". Do ogrzewania w okresie zimowym użyliśmy ekonomicznych folii emitujących podczerwień oraz klimatyzatorów z funkcją ogrzewania, zaś dodatkowa warstwa roślinności dachowej da nam skuteczny, darmowy oręż przeciwko nagrzewaniu się wnętrza letnią porą. Przepłacanie jest passe!