Ekologia i ekonomia


Nowoczesny ekodom

Ekologia


Do budowy domu używamy materiałów podlegających recyklingowi. Głównie jest to stal konstrukcyjna z 25 letnią gwarancją na antykorozyjną powłokę aluminiowo-cynkową. Cwierć wieku bezobsługowej eksploatacji konstrukcji, ćwierć wieku wolności od konieczności stosowania materiałów ściernych, rozpuszczalników i lakierów stosowanych do corocznej konserwacji wnętrz i elewacji standardowych budynków. Szanuj swój czas!

Budując nasz mini dom zaciągasz krótkoterminowy kredyt u matki ziemi w postaci 35m2 gruntu na okres około 7 dni (czas budowy domu).

Po tym czasie spłacasz zobowiązanie oddając 50m2 powierzchni biologicznie czynnej w postaci łukowego dachu porośniętego warstwą, żywych, zielonych, pordukujących tlen, tłumiących hałas i oczyszczających powietrze rozchodników (Sedum). To się opłaca!

W szkieletach konstrukcyjnych naszych domów nie znajdziesz drewna, skutecznie je zastąpiliśmy ultrawytrzymałymi konstrukcjami stalowymi firmy Staldom. Jednym z niewielu elementów drewnianych w naszych realizacjach jest najwyższej jakości stolarka okienna i drzwiowa firmy "Potoczny okna i drzwi drewniane" oraz elewacje frontowe i tarasy. Marzymy o tym by nasze lasy w mniejszym stopniu wykorzystywane były jako miejsca do pozyskiwania surowca-drewna, ale przede wszystkim jako miejsca, dzięki którym jeszcze udaje nam się napełniać płuca niezbędnym dla naszej egzystencji tlenem. Dzięki temu wciąż żyjesz!

eko-Domek-lukowy
Nie tylko estetyka

Dach pokryty warstwą prawdziwej roślinności

Zielony dach niesie za sobą również wiele innych korzyści nie licząc tej estetycznej. Dwucentymetrowa warstwa zieleni jest w stanie zatrzymać około 50-60% wód opadowych. Dach domu Ovoville o powierzchni 35m2 w ciągu roku produkuje tlen dla 35 osób. Ponad to może pochłonąć aż 10-20% pyłów i gazów z powietrza. Jest także niezwykle skuteczny w redukcji hałasu poprzez odbicie i częściowe pochłanianie dźwięków, średnio o około 20-30dB.

 
Przepłacanie jest passe!

Ekonomia


Bezkonkurencyjny stosunek powierzchni ścian zewnętrznych do kubatury domu łukowego, to parametr kluczowy przy projektowaniu domów ultraoszczędnych energetycznie. A takimi są wszystkie nasze budynki. Przegroda, którą tworzą dwie warstwy 1mm stali konstrukcyjnej, pomiędzy którymi zainstalowaliśmy materiały izolacyjne jest niezwykle szczelna i "ciepła". Do ogrzewania w okresie zimowym użyliśmy ekonomicznych folii emitujących podczerwień oraz klimatyzatorów z funkcją ogrzewania, zaś dodatkowa warstwa roślinności dachowej da nam skuteczny, darmowy oręż przeciwko nagrzewaniu się wnętrza letnią porą. Przepłacanie jest passe!

polski